try another color:
try another fontsize: 60% 70% 80% 90%
UzunHayat.Com

anjin

warning: Creating default object from empty value in /home/hayat/domains/uzunhayat.net/private_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Anjine iyi gelen bitkiler

1
(gargara) süzme bal
kaynatılmış 1 s.b. sıcak suya 1-2 ç.k. bal karıştırılır. eş ölçüde papatya, anason, adaçayı, nane, rezene, kekik ve civanperçeminden yapılmış çay da karıştırılabilir. günde birçok kere gargara yapılır.

2
ılık adaçayı ile gargara yap. veya aç karnına, taze sıkılmış havuç suyu içilir. arpa çayı içilir.

3
propolis tentür 50 mı
bir kaç damla tentürü ılık suya damlatılıp gargara yapılır.

Anjin

Agzın içinde, yutağın başlangıcında, sağ ve solda bulunan bademciklerin iltihabı.

Çok rastlanan bu hastalık, kendi yaptığı ziyandan çok, vücudun başka yerlerinde çeşitli organlarda meydana getirdiği dolaylı bozukluklar (komplikasyonlar, iltihablar) sebebiyle oldukça önemlidir. Anjin en çok 5-15 yaş grubunun hastalığı olup, orta yaş ve sonrasında pek rastlanmaz.

1. Hastalık sebebi: Hemolitik streptokok denilen mikrop grubu başta olmak üzere çok çeşitli bakteriler.

2. Hastalığın seyri: ani titreme ile kol ve bacaklarda ağrılar başlar. Ardından ateş 39-40 dereceyi bulur. Nabız 120’yi aşar. Yutkunma güçlüğü, boğazda kulağa vuran şiddetli ağrı vardır. Muayenede bademcikler kırmızımtrak şiş, kıvrımları arasında cerahat toplanmış halde görülür. Küçük dil, yumuşak damak ve yutak, şiş, kırmızı veya iltihablıdır. 3-4. günlerde ateş normale düşer ve genellikle hastalık geçer.

Anket

Sağlık sorunlarınız nedeni ile ne kadar sıklıkla hastaneye gidiyorsunuz:

Son yorumlar

İçeriği paylaş